Wkrótce na blogu:

732577-352x500

„Everless” Sara Holland

wydawnictwo:  Jaguar

W królestwie Sempery czas jest walutą. Zaklęty jest w krwawym żelazie i tworzony z krwi poddanych. Siedemnastoletnia Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej królowej i wrócić do Everless, by uratować życie ojca.

Everless to pałac jednego z pięciu największych rodów Sempery, królestwa rządzonego przez Królową, która przed wiekami stanęła na czele armii i wypędziła z kraju najeźdźców pragnących zdobyć tajemnicę krwawego żelaza. Tę tajemnicę odkryła legendarna para – Czarodziejka i Alchemik. To oni, wedle podań, nauczyli królową, jak z krwi poddanych tworzyć krwawe żelazo, czyli metal, w którym zaklęty jest czas. Biedacy muszą sprzedawać swoją krew, żeby zapłacić za ochronę, a arystokracja może dowolnie przedłużać sobie życie – kilkaset lat to norma.
W takim dość mrocznym świecie żyje główna bohaterka – Jules, siedemnastoletnia dziewczyna, która jako małe dziecko musiała wraz z ojcem – kowalem uciekać z Everless do małej wioski na prowincji w obawie przed zemstą Liama Gerlinga, starszego syna władców Everless. Liam próbował wepchnąć do ognia w kuźni swego młodszego brata, z którym Jules się przyjaźniła i którego uratowała od śmierci w płomieniach. Od tego czasu oboje z ojcem ukrywają się pod fałszywym nazwiskiem.
Poznajemy Jules w momencie, gdy podejmuje ryzyko powrotu do Everless, aby jej ojciec nie musiał sprzedać resztki swej krwi. Ten powrót wiąże się z ogromnym ryzykiem, przed którym ojciec stara się ją ostrzec, ale ginie. Tajemnice mnożą się – łącznie z tym, że jej ojciec nie jest jej ojcem – i żeby je rozwikłać, Jules musi zbliżyć się do śmiertelnie niebezpiecznej Królowej.

740530-352x500

„Trinkets” Kirsten Smith

wydawnictwo:  Jaguar

Tabitha, Elodie i Moe: królowa szkoły, dziewczyna-cień i twardzielka – nastolatki z piekła rodem! Pełna humoru i ciepła historia o trzech dziewczynach, które połączyło wspólne hobby – kradzież drobiazgów z markowych sklepów. Pozornie błaha historia ma jednak swoją głębię.

Za_glosem_serca_front_72dpi

„Za głosem serca” Joanne MacGregor

wydawnictwo:  Kobiece

premiera: 10.07.2019

Nowoczesny romans zainspirowany Małą Syrenką, jedną z najpiękniejszych literackich historii miłosnych!Jak wiele możesz poświęcić dla miłości? Czy jest warta tego, aby odebrać głos swojemu własnemu „ja”?

Romy Morgan ratuje życie hollywoodzkiemu gwiazdorowi Loganowi Rushowi i dostaje pracę jako jego osobista asystentka. Z dnia na dzień znajduje się w środku ekscytującego świata filmu. Spełnia się sen Romy, między nią a Loganem zaczyna więcej niż iskrzyć. Wtedy jednak Romy odkrywa, że plan filmowy to świat iluzji i niedotrzymanych obietnic. Traci pewność, komu naprawdę może zaufać. Kiedy odkrywa mroczną tajemnicę Lo-gana musi dokonać wyboru między miłością a zemstą.Chce znaleźć nowe miejsce dla siebie. Co jednak, gdy czarujący świat filmowy zamiast krainą marzeń okazuje się pułapką?

743166-352x500

„Czekałam na ciebie” Magdalena Krauze

wydawnictwo:  Jaguar

premiera: 24.07.2019

Paulina jest dwudziestoośmioletnią zatwardziałą singielką z żelaznymi zasadami. Pracuje w redakcji czasopisma dla kobiet, gdzie pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Otoczona kochającymi i wspierającymi ją rodzicami oraz wieloletnią przyjaciółką Malwiną, z którą łączą ją siostrzane relacje, wiedzie szczęśliwe życie. Pewnego dnia Paulina dowiaduje się, że będzie miała nowego szefa. Jakież jest jej zaskoczenie, gdy w drzwiach biura pojawia się przystojny gość, w którym kobieta rozpoznaje swoją skrytą młodzieńczą miłość.

piesn-syreny-b-iext54782158

„Pieśń syreny” Alexandra Christo

wydawnictwo:  Kobiece

premiera: 14.08.2019

Księżniczka musi mieć swojego księcia…

Siedemnastoletnia Lira jest królową syren – najbardziej zabójczą ze wszystkich, czczoną przez morze. Do czasu, aż los zmusza ją do zabicia jednej z syren. Aby ukarać córkę, Królowa Mórz wymierza jej straszliwą karę – zamienia ją w człowieka. Jedynym sposobem na odwrócenie losu jest dostarczenie Królowej Mórz serca księcia Eliana.

Ocean jest jedynym miejscem, które Elian nazywa domem, mimo że jest dziedzicem najpotężniejszego królestwa na lądzie. W odrażającym hobby – polowaniu na syreny – widzi swoje powołanie. Kiedy na środku oceanu ratuje tonącą kobietę, nie spodziewa się, że właśnie pomaga swojemu największemu wrogowi...

Z_widokiem_front_72dpi

„Z widokiem na miłość” Kate Sterritt

wydawnictwo:  Kobiece

premiera: 14.08.2019

Holly Ashton nie obchodzi urodzin od czasu, gdy zmarła jej matka. Zamiast tego w ten jeden jedyny dzień roku pozwala sobie na żałobę. Resztę roku spędza się na udawaniu silnej i niezależnej kobiety, którą bardzo chce być. Całkowicie pochłania ją świetna praca architektki w najbardziej prestiżowej firmie w Sydney.Jej życie wygląda dokładnie tak, jak według niej powinno wyglądać. Aż do jej dwudziestych piątych urodzin. Przypadkowe spotkanie z Ryanem Davenportem, dyrektorem generalnym firmy deweloperskiej, wywraca jej ściśle kontrolowany świat do góry nogami.Ryan jest przebojowy, ambitny i przyzwyczajony do tego, że dostaje to, czego chce. A tym, czego chce jest aktualnie piękna, okropnie wygadana Holly Ashton.Czy mogą jednak żyć długo i szczęśliwie, skoro żadne z nich nie wierzy w szczęśliwe zakończenia?